Choď na obsah Choď na menu
 


Reportáže zo súťaží

Najväčšie úspechy Stopárov v roku 2012:

  • Džugy - majster Škótska, bronzová medaila z majstrovstiev Británie, zlatá medaila z majstrovstviev Českej republiky a Slovenskej republiky
  • Mažo - dve bronzové medaily z Majstrovstiev Európy, dve zlaté a jedna strieborná medaila z majstrovstviev Českej republiky a Slovenskej republiky
  • Marika & Coly - dve zlaté medaily z majstrovstviev Českej republiky a Slovenskej republiky
 

Príspevky

Sedem zlatých a jedna strieborná z majstrovstiev republiky

19. 8. 2012

Majstrovstvá republiky sa v tomto roku konali pri mestečku Nový Knín v Českej republike. Stopárom sa darilo v troj a päťčlenných družstvách, kde obsadili prvé miesta.

 

Spišská karbidka 2012

4. 8. 2012

Kto prišiel, bral zlato okrem Zuzky, ktorá brala len "bandurky" a to hneď dvakrát.

 

Ryžovanie na Hornej Nitre

24. 7. 2012

Na súťaži konanej pri obci Tužina sa darilo Džugymu, keď obsadil prvé miesto v kategórii mužov a s tročlenným družstvom "Stopári"  získal tiež prvé miesto. V družstve s ním boli Zuzka a Paly. Zuzka obsadila štvrté miesto v kategórii žien. Zemiaková medaila sa ušla druhému stopárskému družstvu v ktorom boli Marika, Mažo a Coly.

 

Striebro a zlato z Ihráča

23. 6. 2012

Úspešne zabojovali Stopári na ryžovaní zlata na Ihráči, keď v kategórii mužov aj žien obsadili prvé dve priečky. Mažo navyše bol druhý v kategórii trojčlenných družstiev.

 

Dve bronzové medaily z Majstrovstiev Európy.

10. 6. 2012

Majstrovstiev Európy vo Fínsku sa zúčastnil iba Mažo. Získal bronzovú medailu v kategórii päťčlenných tímov a druhú bronzovú medailu získal v kategórii národných tímov.

 

Džugy je majster Škótska!

3. 6. 2012

Wanlockhead
Džugy stal majstrom Škótska v kategórii open. O deň neskôr, na majstrovstvách Británie, bol tretí v kategórii tripan a ešte vyhral jackpot.

 

Majstrovstvá Poľska

27. 5. 2012

Slovensko v Poľsku v tomto roku zastupoval iba Coly s rodinou. Napriek úpornému boju všetkých účastníkov rodinného výletu, žiadnu medailu na Slovensko nepriniesli.

 

Samyj charošyj COLY.

20. 5. 2012


Posledný krát trenčania organizovali súťaž v roku 2009 ako otváranie klajmov. To boli ešte časy keď stopári chodili na súťaže vlakmi. Súťaž sa konala na starom mieste v areáli chovateľov koní Pod Babou horou pri obci Chocholná. Súťaže sa zo Stopárov zúčastnili Aďa s Aďkou, Xaver, Džugy, Mažo a Coly s Marikou.

 

 
Celý príspevok | Rubrika: Reportáže zo súťaží | Komentáre: 0